Kategoriler

ÇÖLYAK HASTALIĞI

Çölyak hastalığı gluten içeren gıda alımının ince barsaklarda hasara yol açtığı otoimmün bir hastalıktır. Toplumda 100 de 1 sıklıkta görülür. Genetik geçiş yüksektir. 

Gluten buğday,arpa ve çavdarda bulunan bir proteindir. Hassasiyeti olan hastalarda İnce barsaklardaki villuslarda inflamasyon ve hasar oluşturur. Bu süreç herhangi bir yaşta, yani ileri yaşlarda da başlayabilir.
Oluşan hasar gıda emilimini sağlayan villus dediğimiz  yapıları fonksiyon yapamaz hale getirir. Ortaya beslenme bozukluğu kaynaklı çeşitli tablolar ve ayrıca eşlik eden birtakım diğer otoimmün hastalıklar ortaya çıkar.

*Demir eksikliği anemisi
*Laktoz intoleransı
*Vitamin mineral eksiklikleri
*İnfertilite ve sık düşükler
*Pankreas yetmezlikleri
*Safra kesesi fonksiyon bozuklukları
*Migren
*Erken yaşta osteoporoz,osteopeni
*Çeşitli merkezi ve periferik sinir bozuklukları.. Ataksi, demans, epileptik ataklar, nöropati, myopati, multifokal lökoensefalopati

Temel tedavi gluten içeren herşeyden mutlak bir kaçınma şeklindedir.
Hastalık oluştuktan sonra çok az miktarda gluten alımı bile barsaklarda şiddetli hasar oluşturabilecek bir inflamasyon ortaya çıkarabilmektedir.

Biorezonans ile çölyak tanısı konulabilir ve tedavisi de mümkündür.  Barsaklarda inflamasyon , hasar oluşması ve diğer otoimmün hastalıklar gelişmeden önlem alma imkanı doğar.


Biorezonans cihazı ile İnce barsak villuslarına Düzeltici Frekans uygulaması ile inflamasyon ve hasarın hızaı düzelmesi sağlanır.
İnce barsak mikroflorasında meydana gelmiş Dysbiosis yani bakteri dengesizlikleri düzeltilir.
Lenfatik sistem elemanlarına gluten ters frekansı verilerek glutene olan aşırı immun cevap baskılanır    Tedavi 3-6 ay sürer 1 seneye kadar devam edebilmektedir.
Yasal Uyarı

 

Resim

Bizi Takip Edin

X
Ücretsiz Bilgi