Kategoriler

BAĞIMLILIKLAR

Bağımlılık; bir maddenin ruhsal, fiziksel ya da sosyal sorunlara yol açmasına rağmen, alımına devam edilmesi, bırakma isteğine karşılık bırakılamaması ve maddeyi alma isteğinin durdurulamamasıdır. Bağımlılık kronik bir beyin hastalığıdır.

Daha ayrıntılı tanımlamak gerekirse madde bağımlılığı:

Olumsuz sonuçlarına karşın madde alımının durdurulamadığı,

Maddeyi sağlamak-kullanmak, etkilerinden kurtulmak için çok zaman harcandığı,

Sosyal aktivitelerin bırakılıp, kişiler arası sorunların yaşandığı,

Bireyin kendisinden beklenen sorumlulukları almasına engel olduğu,

Fiziksel veya psikolojik problemlere neden olmasına rağmen madde alımının devam ettiği,

Madde alınmadığında kişilerde yoksunluk belirtilerinin yaşandığı,

Alınan madde miktarının giderek arttığı bir durumdur.

 

Bağımlılık tedavisinde biorezonans tedavisi etkili olmaktadır.
Bağımlılıktan kurtulma sürecinde biorezonans terapiler oldukça etkili olmaktadır.
Sigara bağımlılığı dışında alkol ve diğer madde bağımlılıklarında kullanılabilir. Etki bünyenin o maddeye karşı temizlenmesi ve o madde ile karşılaştığında tepki vermesi ile açıklanır.

 

Sigara içmek bir bağımlılıktır ve yardım almadan bu bağımlılıktan kurtulmak zordur. Biorezonans ise günümüzde sigara bırakma oranı  en yüksek yöntemdir. Kişinin kendisi sigarayı bırakmayı istemeli, başkası için sigara bırakmaya gelen hastalar kabul edilmemektedir Biorezonansla sigara bırakırken, asla ilaç ve kimyasal madde kullanılmaz. Çok etkili, yan etkisi olmayan başarılı bir yöntemdir

 

Kişiler her türlü duygusal ya da fiziksel aktiviteyi sigara içerek tatmin etmektedirler. Sevinç, üzüntü, keder hatta bir fincan kahve keyfi bile sigara içerek tamamlanır.

Artık sigara ile duygu arasında bir bağ gelişir ve sigara kullanılmazsa duygular asla tamamlanamaz. Bu yüzden bağımlılar sigara bırakma esnasında büyük bir boşluk yaşayacaklarını düşünerek müthiş bir endişe duyarlar. Sigara bırakmak konusundaki kararsızlıkları adeta bir dirence dönüşür. Biorezonans ile sigara bırakma desteğinin en önemli avantajı ise sigarayı bıraktıktan sonra oluşan sinirlilik hali, nikotin yoksunluğu, aşırı yemek yeme isteği gibi olumsuz belirtilerin yaşanma ihtimalinin olmamasıdır. Biorezonansla sigara tedavisinde kişi , kendinizi depresif ve mutsuz hissetmeden, kolayca sigara bırakmak konusunda yardımcı olur.

Resim

Bizi Takip Edin

X
Ücretsiz Bilgi